چگونه برای خرید، به یک سایت اینترنتی اعتماد کنیم ؟

خرید کردن از یک سایت فروشگاهی آنلاین بوسیله کارت بانکی نیازمند اعتماد خریدار است. در این مقاله به شما آموزش میدهیم که چطور متوجه شوید یک وب سایت فروشگاهی معتبر است یا خیر.

روزانه میلیون ها خرید در سراسر کشور از سایت های اینترنتی صورت میپذیرد و این فرصت مناسبی است برای اشخاص سود جو تا از این جریان و عدم اطلاع بعضی از خریداران سوء استفاده کنند. برای اینکه از یک سایت خرید اینترنتی انجام دهید چه چیزهایی را باید بررسی کنید ؟(خرید گیفت کارت)

 • نماد اعتماد الکترونیکی

  سایت های فروشگاهی میبایست نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشند، هر وب سایت برای کسب این نماد میبایست هویت حقوقی یا حقیقی مدیر وب سایت را برای مرکز توسعه تجارت الکترونیک تحت نظر وزارت صنعت معدن و تجارت احراز نماید. این بدین معنی است که صاحب وب سایت مواردی نظیر عکس، امضا، آدرس محل سکونت، آدرس محل کار، تلفن منزل، تلفن محل کار، مجوزهای لازم برای فروش محصول، پروانه کسب را بطور کامل برای این سازمان احراز هویت نموده است و این سازمان پس از بررسی دقیق این موارد و مواردی نظیر طراحی صحیح سایت، ایجاد صفحه شکایات مشتریان، قانونمدی کسب و کار، تطابق اطلاعات صاحب امتياز نماد با اطلاعات مندرج در سایت، درج آدرس پستی در بخش «تماس با ما» وب سایت کسب و کار، مالکيت دامنه، درج قيمت کالا در وب سایت و تولید فاکتور فروش برای خریدار و درج تمامی هزینه هایی که برای خرید کالا برعهده مشتری خواهد بود را در نماد اعتماد الکترونیک را به وب سایت اعطا نموده است. باید بدانید وب سایت هایی که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند تمامی عملکردشان از فیلتر های سخت گیرانه عبور کرده و موفق به دریافت نماد اعتماد شده اند.

 • امنیت وب سایت (HTTPS)

  گواهی پروتکل امن گیفتک
  HTTP مخفف HyperText Transfer Protocol (پروتکل انتقال فرا متنی) است. این پروتکل امکان ایجاد ارتباط بین سیستم‌های مختلف را فراهم می‌کند. پروتکل یاد شده عموما به منظور انتقال داده‌ها از یک وب‌سرور به یک مرورگر وب که در آن صفحات وب‌سایت‌ها به نمایش در می‌آیند مورد استفاده واقع می‌شود. مشکل اینجا است که HTTP داده‌ها را رمزنگاری نمی‌کند و به همین دلیل افراد شخص‌ثالث می‌توانند به اطلاعاتی که بین سیستم‌ها و تحت این پروتکل منتقل می‌شوند دسترسی داشته باشند. اما می‌توان با بهره بردن از HTTPS (حرف S در اینجا به معنی امن است) انتقال اطاعات بین سیستم‌ها را با امنیت انجام داد. در نتیجه وب سایتی که از آن خرید خود را انجام میدهید میبایت به پرونکل HTTPS مجهز باشد تا خواسته یا ناخواسته اطلاعات شما نظیر تلفن یا کارت بانکی در اختیار اشخاص ثالث قرار نگیرد. شایان ذکر است که دارا بودن این گواهی برای صاحب وب سایت هزینه ای نزدیک به ۱۰۰ دلار در سال را به همراه دارد. برای چک کردن معتبر بودن HHTPS یک وب سایت کافیست که در قسمت آدرس مرورگر کروم خود، برروی کلمه Secure کلیک کنید و اگر در آنجا نوشته شده باشد Connection is Secure بدان معناست که گواهی HTTPS وب سایت مورد نظر واقعی و مورد تایید است.
  همچنین برای اطمینان بیشتر و مشاهده گواهی دیجیتال SSL هر سایتی میتوانید با کلیک بر روی جمله Certificate (Valid) صادر کننده گواهی و خود گواهی را مشاهده نمایید. سایت گیفتک گواهی SSL خود را از COMODO که یکی از معتبر ترین صادر کنندگان گواهی SSL (HTTPS) در دنیاست دریافت کرده است.

  گواهی سایت گیفتک .          نمونه گواهی Commodo

 • صحت شماره های فروشگاه

  یکی دیگر از نکات مهمی که باید در انتخاب فروشگاهی که از آن خرید میکنید توجه کنید، شماره تلفن های پشتیبانی و پاسخگویی فروشگاه میباشد. یک فروشگاه معتبر شماره ثابت و همراه پشتیبانی، محل کار و مدیریت را در قسمت تماس با ما سایت قرار میدهد تا مشتریان بتوانند به راحتی مسائل مربوط به خرید را مشاوره و پیگیری نمایند، همچنین توصیه میکنیم از فروشگاهی که شماره تلفن ثابت دارد و تلفن همراه معتبر (غیر اعتباری) در سایت درج کرده است خرید کنید. همچنین یک فروشگاه اینترنتی معتبر می‌بایست بتواند در اسرع وقت پاسخگوی تلفنی مشتریان خود باشد که در اصطلاح از خدمات پس از فروش مشتریان به خوبی برخوردار شود.

 • حفظ و نگهداری اطلاعات خریداران

  وب سایت گیفتک با حساسیت بسیار زیاد اطلاعاتی نظیر شماره تلفن همراه، ثابت و رایانامه که از خریداران خود دریافت میکند را در سرورهای امن نگهداری میکند و این اطلاعات جهت تبلیغات یا هر مورد دیگری استفاده نخواهد شد. برای مطالعه سیاست حفظ اطلاعات و حریم خصوصی کاربران در سایت گیفتک اینجا کلیک کنید.

با گسترش ضریب نفوذ اینترنت در ایران چند سالی است که  این امکان ایجاد شده که می‌توان هرگونه کالا یا خدماتی را به صورت آنلاین تهیه کرد.

بنابراین در فضای پرمشغله امروز که خرید به صورت سنتی را بسیار وقت گیر می‌کند، استفاده از ظرفیت فروشگاه‌های اینترنتی می‌تواند راهکار بسیار مناسبی برای صرفه‌جویی در وقت، هزینه و همچنین کاهش آلودگی هوای شهرمان باشد. سایت گیفتک مفتخر است که با رعایت تمام این موارد، محیطی جهت آرامش و اطمینان در خرید اینترنتی برای مشتریان خود فراهم آورده است.

نظر یا سوال خود را بنویسید 🤔

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از تخفیف‌ و قیمت‌های گیفتک باخبر شوید!