حل مشکل وصل نشدن به گوگل پلی استور

همه ما در جاهای یکسانی مشکل گوگل پلی استور را تجربه کردیم. این مشکلات میتوانند یک پیغام خطا هنگام دانلود کردن یک اپ جدید باشند یا کرش کردن پلی استور و باز نشدن آن. در این مقاله برای شما شرح میدهیم که در این مواقع چگونه این مشکل را برطرف کنید.

تقریبا علل زیادی وجود دارد که میتواند بر روی پلی استور تاثیر بگذارد و باعث بروز خطا یا کار نکردن پلی استور شود؛ ما راه های مختلفی که باعث بروز این مشکلات میشوند را بررسی و راه حل های آنها را به شما ارائه خواهیم داد. برخی از این راه حل ها ساده و برخی از آنان کمی پیچیدگی دارند.

۱. چگونه منشاء مشکل را مشخص کنیم

قبل از هرچیز، باید مطمئن شوید که مشکل از طرف شما است یا این مشکل از طرف گوگل نشعت میگیرد. برای اینکار میتوانید وضعیت فعلی گوگل استور را از سرویس دان دیتکتور downdetector بررسی کنید؛ کافی است شما به این سرویس سر بزنید و در آنجا اگر مشکل مشابهی توسط کاربران زیادی ارسال شده باشد این شانس وجود دارد که مشکل مورد نظر شما از طرف گوگل باشد و باید برای رفع این مشکل صبر کنید؛ اما اگر متوجه شدید که این مشکل از طرف گوگل نیست و از طرف دستگاه یا اکانت شماست ابتدا باید گوشی خود را ریستارت کنید ممکن است این روش خیلی ابتدایی باشد اما این روش میتواند راه حل بسیاری از مشکلات باشد.

اگر مشکل شما همچنان ادامه دار شده است وقتشه که بصورت جدی برای رفع آن دست بکار بشید.

برای شروع، ما باید مطمئن باشیم که چیزهای ساده خارج از گوگل پلی بدرستی کار میکنند، این چیزهای ساده میتوانند مستقیما برروی عملکرد گوگل پلی تاثیر بگذارند. همچنین اطمینان پیدا کنید که تاریخ و ساعت گوشی شما بدرستی نتطیم است.

ارتباط اینترنت خود را بررسی کنید

ممکن است ساده و ابتدایی باشد اما چک کردن اینکه آیا به اینترنت وصل هستید یا خیر و اینکه اگر وصل نیستید میتواند باعث بروز مشکل شما شده باشد. همچنین اگر از وای فای استفاده میکنید میتوانید اینترنت خود را به اینترنت موبایل سوییج کنید یا برعکس؛ و مجددا بررسی کنید که آیا مشکل وجود دارد یا خیر. همچنین شما باید وضعیت گوشی خود را در حالت Airplane مود قرار دهید و بعد از چند ثانیه مجددا به حالت قبل بازگردید و بازهم اگر همچنان مشکل اینترنت داشته باشید میبایست مودم خود یا خط تلفن خود را بررسی کنید یا با پشتیبانی شرکتی که از آن  خدمات اینترنت میگیرید تماس بگیرید، توجه داشته باشید که خیلی مهم است که گوشی شما ارتباط مطلوبی با اینترنت داشته باشد.

تنظیمات تاریخ و ساعت را بررسی کنید

گوگل تاریخ و ساعت گوشی هوشمند شما را برای ارتباط یا انجام هرگونه عملیاتی در پلی استور بررسی میکند. اگر گوگل استور نتواند زمان درست و واقعی را ببیند خطاهای متعددی بوجود خواهد آمد. تنظیم نبودن ساعت و تاریخ میتواند باعث شود که سرورهای گوگل نتوانند با دستگاه شما سینک شوند و باعث بروز خطاهای عجیب غریب شوند.

اگر به هردلیلی ساعت و تاریخ شما تنظیم نیست باید ابتدا به قسمت تنظیمات دستگاه اندروید خود بروید، در قسمت سیستم (System) باید گزینه تاریخ و ساعت (Date and Time) را مشاهده کنید؛ روی آن تپ کنید و در آنجا باید گوشی شما در حالت تاریخ زمان اتوماتیک (Automatic date and time) باشد. اگر اینگونه نیست شما باید آنرا به این حالت تغییر دهید.

توجه داشته باشید اگر گوشی شما در حالت تاریخ و زمان اتوماتیک است اما همچنان گوگل پلی استور کار نمیکند شما باید بصورت دستی تاریخ و ساعت را تنظیم کنید. برای اینکار ابتدا شما باید تنظیم اتوماتیک تاریخ و زمان را خاموش کرده سپس تا آنجا که امکان دارد بصورت دقیق تاریخ و ساعت را  بصورت دستی وارد کنید. اگر این روش هم کار نکرد اصلا نگران نباشید هنوز راه های بسیاری برای برطرف کردن مشکل کار نکردن گوگل استور وجود دارد.

حل مشکل گوگل پلی استور ۱

در صورتی که گوگل پلی استور کار نمیکند، تنظیمات تاریخ و زمان میتواند این مشکل را برطرف کند.

۲. اپلیکیشن های گوگلی خود را بررسی کنید

اگر پلی استور هنگ کرده باشد یا پرش ناگهانی داشته باشد میتوانید آنرا فورس کلوز (Force Close) بکنید؛ برای اینکار به قسمت تنظیمات رفته سپس اپ ها و پیغام ها (Apps & notifications) و سپس در لیست اپ هایی که مشاهده میکنید اپلیکیشن گوگل استور را انتخاب کنید و روی دکمه Force stop تپ کنید.

باید اطمینان پیدا کنید که اپلیکیسن گوگل پلی بروزرسانی شده باشد همچنین بررسی کنید که آیا از آخرین ورژن گوگل پلی استفاده میکنید یا خیر؛ اگر نسخه گوگل پلی شما بروز نیست باید آنرا حتما بروز کنید. در ادامه این مقاله نحوه نصب آخرین نسخه گوگل پلی را برایتان شرح خواهیم داد. اگر همچنان با مشکل مواجه هستید باید کمی خانه تکانی کنید؛ به این معنی که باید کش (cache) گوگل استور را پاک کنید که روش پاکسازی کش گوگل استور را نیز در ادامه این مقاله شرخ خواهیم داد. اگر همچنان با این روش هم مشکلتان برطرف نشده است باید فراتر رفته و کلیه دیتا (data) پلی استور را پاک کنید؛ روش پاکسازی دیتا را نیز برایتان شرح خواهیم داد.

اگر بعد از پاکسازی کامل پلی استور همچنان مشکل شما رفع نشده است باید کمی عمیق تر با مشکل برخورد کنیم و برای این منظور باید کلیه دیتا و کش سرویس های گوگل پلی را پاک کنیم که روش پاک کردن آن در ادامه این مقاله توضیح داده خواهد شد.

اگر همچنان مشکل برطرف نشده است، قدم بعدی ریست کردن اکانت گوگل بر روی دستگاه شماست؛ این روش در ادامه توضیح داده خواهد شد فقط توجه داشته باشید حتما قبل از انجام این مرحله اطلاعات مهمی نظیر کلمات عبور و غیره را در جایی یادداشت کنید که بعدا به مشکل بر نخورید.

نصب آخرین نسخه گوگل پلی

خیلی احمقانه است ولی باید بدانید که بعضی اوقات نسخه جدید گوگل پلی آماده است اما ممکن است تا چندین روز پس از بیرون آمدن نسخه نهایی؛ این بروزرسانی بصورت اتوماتیم دانلود نشود. اگر شما فایل APK را بگیرید میتوانید جدیدترین نسخه را بلافاصله نصب کنید. برای دریافت جدیدترین ورژن گوگل پلی میتوانید ابتدا به این سایت رفته و در قسمت All versions تمام نسخه های گوگل پلی را مشاهده، دانلود و سپس آنرا نصب کنید.

 

نمای پلی استور

همیشه اطمینان حاصل کنید که از آخرین نسخه گوگل پلی استور استفاده میکنید.

پاکسازی کش (cache) گوگل پلی استور

در بعضی موارد، شما میتوانید پلی استور را فقط با خالی کردن کش آن راه اندازی کنید. کش(Cache)، محلی برای ذخیره سازی موقت اطلاعات است که میتواند اطلاعات را بسرعت بازیابی کند بدون آنکه نیاز باشد دوباره آنها را از اول بارگذاری کند. این روش ممکن است مشکل شما را برطرف کند و همچنین خالی کردن کش بسیار آسان است.

ابتدا، به قسمت تنظیمات (Settings) از صفحه اصلی گوشی هوشمند خود رفته و سپس باتوجه به نوع دستگاهتان باید گزینه اپلیکیشن ها (Apps) یا مدیریت برنامه ها (Application manager) انتخاب کنید. از آنجا شما میتوانید در انتهای صفحه گزینه پاکسازی حافظه کش (Clear cache) را بزنید و یا شاید در دستگاه شما ابتدا باید وارد قسمت دخیره سازی (Storage) شده و سپس گزینه Clear cache را بزنید.

به محض اینکه پاکسازی تمام شد، به گوگل پلی استور خود برگشته و ببینید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر. اگر برطرف نشده باشد باید روش های دیگر را امتحان کنید.

حل مشکل گوگل پلی استور

برای حل مشکل حافظه کش را پاکسازی کنید.

پاکسازی اطلاعات پلی استور

پاک کردن اطلاعات از پلی استور شبیه به راه حل اولی است که برایتان شرح دادیم با این تفاوت که در این روش اطلاعات بیشتری پاک میشوند. این روش اپلیکیشن را به حالت ابتدایی خودش بازمیگرداند و تمام اطلاعات دخیره شده شما را از بین میبرد، خوشبختانه ممکن است اطلاعات مشکل دار که قرار است پاک شوند باعث بروز خطا و مشکل شما شده باشند که با اجرای این روش از دست خطا راحت خواهید شد.

به یاد داشته باشید وقتی شما این روش را انجام میدهید؛ کلیه فایل ها، تنظیمات، اکانت ها، پایگاه های داده (Databases) و مابقی اطلاعات شما حذف خواهند شد. باید اطمینان پیدا کنید که اطلاعاتی نظیر نام کاربری و کلمه عبور برای اکانتتان را در جایی یادداشت کرده باشید. 

برای شروع به قسمت تنظیمات رفته و گزینه Apps یا Application manager را پیدا کنید. از آنجا میتوانید به پایین صفحه بازشده رفته و گزینه پاک کردن اطلاعات (Clear data) را بزنید یا در برخی دستگاه ها ابتدا گزینه Storage و سپس گزینه Clear data.

پاک کردن حافظه کش گوگل پلی استور

پاک کردن حافظه کش یا اطلاعات ممکن است مشکل شما را برطرف کند.

پاک کردن اطلاعات و حافظه کش در سرویس های گوگل پلی

ممکن است ریشه مشکلات پلی استور در سرویس های گوگل پلی (Google Play Services) باشد. بگذارید اینطور بگوییم که اگر گوگل پلی استور قلب دستگاه اندروید شما باشد، سرویس های گوگل پلی(Google Play Services)  روح آن هستند. Google Play Services فرایند‌های اسرارآمیزی هستند که در پشت صحنه انجام میشوند و به برنامه‌ها اجازه میدهند تا با قسمت های مختلف گوشی شما ارتباط برقرار کنند، آنها را قادر به همگام سازی (sync) کنند، به آنها اجازه ارسال پیغام های پوش (push notifications) بدهند و بسیاری عملیات پیچیده دیگر. با توجه به اینکه توضیح بیشتر در مورد سرویس های گوگل پلی امکانپدیر نیست میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد مقاله سرویس های گوگل پلی: ضربان قلب گوشی اندرویدی شما را مطالعه کنید.

اگر پاک کردن حافظه کش و پاک کردن اطلاعات گوگل پلی استور مشکل شما را برطرف نکرده است؛ پس لازم است که به قسمت سرویس های گوگل پلی (Google Play Services) رفته و حافظه کش و اطلاعات آن را پاک کنید. نگران نباشید انجام اینکار ساده است.

لازم است به قسمت تنظیمات رفته و گزینه Application manager یا Apps را انتخاب کنید. از آنجا گزینه Google Play Services app را پیدا کنید. بعد از آن باید دکمه Clear cache را بزنید و در بعضی دستگاه ها ابتدا باید وارد گزینه Storage شده و سپس دکمه Clear cache را بزنید. اگر این راه هم مشکل شما را برطرف نکرد؛ در گوشی خود به همین قسمت برگشته و دکمه Manage space یا Manage storage را انتخاب کنید و سپس گزینه Clear all data را انتخاب کنید.

حل مشکل گوگل پلی استور از طریق سرویس های گوگل

پاک کردن اطلاعات و حافظه کش در Google Play Services میتواند مشکل شما را برطرف کند.

نصب آخرین نسخه Google Play Services

یکی دیگر از مواردی که میتواند مشکل شما را حل کند، دانلود و نصب آخرین نسخه سرویس های گوگل پلی (Google Play Services) و دانلود و نصب آخرین نسخه گوگل پلی استور میباشد. همیشه بیاد داشته باشید که جدیدترین نسخه نرم افزار پایدار تر است پس بروز نگه داشتن آن بسیار مفید است.

ابتدا لازم است که اطمینان پیدا کنید گوگل پلی استور شما از نسخه بروز شده استفاده میکند. برای اطمینان پیدا کردن به گوگل پلی استور رفته و دکمه منو (سه خط افقی در قسمت بالا و سمت چپ دستگاه) را بفشارید؛ از آنجا Settings را انتخاب کنید و سپس در قسمت General شما میتوانید زمانی که برنامه گوگل پلی بروزرسانی شده است را ببینید. روی گزینه Auto-update apps کلیک کنید و مطمئن شوید تیک گزینه Auto-update apps over Wi-Fi را زده باشید؛ حالا مطمئن شوید که به Wi-Fi وصل هستید و اینترنت شما سرعت خوبی دارد.

نصب نسخه نهایی Google Play Services روش های متعدد و گاها پیچیده دارد ما اینجا روش دریافت و نصب فایل APK را برای شما توضیح میدهیم. برای مشاهده، دریافت و نصب آخرین نسخه Google Play Services به اینجا سر بزنید و فایل APK آخرین نسخه را از قسمت All versions دانلود کرده و آنرا نصب نمایید.

تنظیمات بروزرسانی خودکار Google Play Services

آیا نسخه Google Play Services شما بروز است؟

ریست کردن اکانت گوگل برروی دستگاه اندرویدی

حالا به راه حل کمی عمیق تر میرسیم؛ اگر مشکل شما همچنان برطرف نشده است، لازم است اکانت گوگل را روی دستگاه اندرویدی خود ریفرش (refresh) کنید. این یه این معنی است که اکانت گوگل شما در سراسر دستگاه (گوشی، تبلت و …) ریست خواهد شد و این عملیات فقط محدود به گوگل پلی استور نیست. قبل از شروع این مرحله اطمینان حاصل کنید که اطلاعات کافی در مورد اکانت یا اکانت های خود و همچنین کلمه عبور آنها داشته باشید، پس مواظب باشید که در صورت بی احتیاطی در نگهداری اطلاعات خود؛ اجرای این مرحله میتواند باعث از بین رفتن همه چیز برای همیشه شود.

اگر همه چیز تحت کنترل شماست؛ پاک کردن اکانت و دوباره اضافه کردن آنرا شروع کنیم. انجام اینکار بسیار ساده است. به قسمت Settings بروید و سپس Accounts را انتخاب کنید. حالا روی گوگل اکانتی که قصد خذف آنرا دارید ضربه بزنید، سپس روی منو (سه خط افقی) ضربه زده و گزینه Remove Account را انتخاب کنید. این کار را برای تمام گوگل اکانت هایی که در دستگاه شما وجود دارند انجام دهید.

حالا لازم است که مجددا گوگل اکانت خود را وارد کنید. به قسمت تنظیمات (Settings) برگشته و دوباره روی گزینه Accounts ضربه بزنید. حالا تنها چیزی که باید ببینید گزینه Add Account است. (اگر اینطور نیست مرحله پاکسازی اکانت ها را مجددا با دقت انجام دهید و مطمئن شوید که همه اکانت ها را پاک کردید.) گزینه Add Account را انتخاب کنید و مراحل اضافه کردن اکانت که برای شما ظاهر میشود را دنبال کرده تا اکانت مجددا با موفقیت اضافه شود.

حذف اکانت گوگل و اضافه کردن مجدد آن

حذف و اضافه کردن مجدد اکانت گوگل میتواند مشکل شما را برطرف کند.

۳. برنامه‌های شخص ثالث (Third party) را بررسی کنید

انجام مراحل بالا باید تایید کنند که آیا مشکل مربوط به خود سیستم گوگل پلی است یا خیر، گاهی اوقات مشکل میتواند از اپلیکیشن مختلف یا حتی اپلیکیشن های گوگل سرچشمه بگیرد که در روند کارکرد گوگل پلی استور مداخله میکنند. ابتدا برنامه های غیرفعال خود را بررسی کنید (نحوه غیر فعال کردن در ادامه توضیح داده خواهد شد) و مطمئن شوید دانلود منیجیر (Download Manager) را فعال کرده اید (نحوه فعالسازی در ادامه توضیح داده خواهد شد). همچنین لازم است که اگر از VPN استفاده میکنید آنرا غیرفعال کنید (نحوه غیرفعالسازی آن در ادامه توضیح داده خواهد شد).

برنامه های غیر فعال را بررسی کنید

بسیاری از برنامه ها برای عملکرد درست به برنامه های دیگر نیاز دارند. این امر بویژه زمانی که با برنامه های سیستمی مثل گوگل پلی استور سر و کار دارید صدق میکند، خبر خوب اینکه درست کردن این مورد بسیار ساده است.

به قسمت Settings بروید و سپس گزینه Application manager یا Apps را انتخاب کنید؛ سپس به پایین صفحه بروید. اینجا جایی است که برنامه های غیر فعال را میتوانید ببینید. اگر در اینجا سرویس های غیر فعالی را میبینید به داحل آنها بروید و با زدن دکمه Enable آنها را فعال کنید و سپس بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

فعالسازی برنامه های اندروید

برنامه های غیرفعال را فعال کنید.

VPN خود را غیرفعال کنید

داشتن VPN یک راه خوب برای گرفتن رسانه هایی مانند موزیک و فیلم خارج از منظقه جغرافیایی شماست؛ همچنین با توجه به تحریم های اعمال شده از سوی گوگل و بسیاری از کمپانی های محبوب و پرطرفدار برای ایران استفاده از این سرویس در کشور ما به یک امر عادی بدل شده است، حتی شما میتوانید از سرویس VPN برای نصب برنامه هایی که مخصوص کشورهای دیگر هستند استفاده کنید یا بعضا برای خرید گیفت کارت در سایت های خارجی به این سرویس نیاز دارید. اما این سرویس محبوب ممکن است باعث بروز مشکل شما در گوگل پلی استور شده باشد.

اگر سرویس VPN بر روی دستگاه اندروید شما فعال است، باید آنرا غیر فعال کنید. به قسمت تنظیمات (Settings) بروید و روی More یا More networks ضربه بزنید. VPN را انتخاب کرده و دکمه آنرا به حالت خاموش تغییر دهید.

غیرفعال سازی سرویس VPN

غیرفعال کردن سرویس VPN میتواند برای حل مشکل به شما کمک کند.

خرید گیفت کارت پلی استیشن

فعال کردن مدیریت دانلود (Download Manager)

این امکان وجود دارد که اگر Download manager غیر فعال باشد باعث کار نکردن پلی استور شود. اگر مشکل کار نکردن پلی استور شما این باشد راه حل ساده است.

به قسمت تنظیمات رفته و گزینه Apps یا Application manager را انتخاب کنید. در اینجا ممکن است تمام برنامه های خود را ببینید و یا ممکن است مجبور باشید که همه آنها را انتخاب کنید( بستگی به دستگاه شما دارد). از آنجا  Downloads یا Download manager را پیدا کرده و انتخاب کنید.

در اینجا شما قادر خواهید بود که ببینید آیا Download manager فعال است یا خیر. اگر غیرفعال باشد، دکمه Enable را مشاهده خواهید کرد، دکمه را در حالت فعال (Enable) قرار دهید . تا دانلود منیجر فعال شود. اگر شما در این صفحه دکمه های Force Stop یا Disable (احتمالا به رنگ خاکستری مانند تصویر زیر) را دیدید به این معنی است که دانلود منیجر شما غیر فعال نیست و میتوانید از این احتمال صرفنظر کنید.

فعالسازی دانلود مینجر اندروید

غیرفعال بودن Download manager میتواند در سیستم شما باعث خرابکاری شدید شود.

۴. اجرای راه حل های بسیار جدی تر

حالا ناچاریم تا برای حل این مشکل از راه حل های بسیار  جدی و تکنیکی تر استفاده کنیم؛ در نتیجه قبل از انجام این مراحل تکنیکی حتما تمام راه حل های بالا را امتحان کنید. حالا اگر شما دستگاه خود را روت (root) کرده اید؛ ما پیشنهاد میکنیم که فایل hosts.txt را از سیستم خود پاک کنید (روش آنرا در ادامه توضیح میدهیم). اگر پاک کردن این فایل مشکل شما را برطرف نکرد و یا نمیخواهید که دستگاه خود را روت کنید؛ باید به Play Store برگردید و تمام بروزرسانی های قبلی را Uninstall بکنید که روش آنرا نیز در ادامه توضیح خواهیم داد.

در نهایت به عنوان آخرین راه چاره شما همیشه میتوانید دستگاه هوشمند خود را فکتوری ریست یا همان بازگرداندن به تنظیمات اولیه کارخانه (Factory data reset) بکنید. این مورد تمام اطلاعات شما اعم از عکس ها، فیلم ها، موسیقی ها، اکانت ها، کلمات عبور، حافظه کش و … را پاک خواهد کرد پس حتما قبل از انجام آن از همه اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

پاک کردن فایل hosts.txt (برای دستگاه روت شده)

کاربران متخصص یعنی کسانی که از قبل دستگاه خود را روت کرده‌اند، باید برنامه فایل اکسپلورر (File explorer) مورد نظرتان را باز کنید؛ سپس به شاخه root/system رفته و فایل hosts.txt را جستجو کنید و آنرا پاک کنید. خیلی احتیاط کنید که به هیچ عنوان عملیاتی روی فایل های دیگر انجام ندهید!

Uninstall کردن نسخه های قبلی گوگل پلی

عموما، وقتی شما با یک برنامه مشکلی دارید میتوانید آنرا Uninstall و دوباره Install کنید. و خب این روش برای بعضی از برنامه ها کار میکند اما گوگل پلی استور یک برنامه سیستمی بر روی دستگاه اندرویدی شما است و امکان Uninstall کردن آن وجود ندارد؛ آنچه که میتوانید بجای آن انجام دهید؛ حذف (Uninstall) کردن بروزرسانی های قبلی برنامه است که ممکن است مشکل شما را برطرف کند.

اول از همه لازم است به تنظیمات (setting) رفته و گزینه Apps یا Application manager را انتخاب کنید، در آنجا شما یا لیست تمام برنامه ها را میبینید و یا ممکن است مجبور باشید که همه آنها را انتخاب کنید. سپس برنامه Google Play Store را انتخاب کرده و برروی گزینه Uninstall updates بفشارید.

اگر همچنان گوگل پلی استور شما کار نمیکند لازم است که به همان قسمت برگشته و بروزرسانی را مجددا نصب کنید و آخرین راه حلی که برای شما در ادامه آماده کرده ایم (فکتوری ریست) را انجام دهید.

فکتوری ریست گوشی هوشمند

اگر با انجام تمام مراحل بالا هنوز با مشکل روبرو هستید، شما راه حلی بیشتری نخواهید داشت مگر اینکه گوشی یا دستگاه خود را فکتوری ریست کنید. این یک اقدام بسیار شدید برای گوشی شما است و عواقبی را نیز در پی خواهد داشت. تمامی اطلاعات شما از بین خواهد رفت پس حتما قبل از انجام آن از کلیه اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

به قسمت تنظیمات بروید و گزینه Backup & reset را انتخاب کنید. حالا اطمینان حاصل کنید که وضعیت Back up my data در حالت روشن (ON) قرار دارد. روی Back up account بفشارید تا انتخاب کنید که از کدام اکانت میخواهید نسخه پشتیبان تهیه کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که شما به این اکانت دسترسی دارید.

بمحض اینکه اینکار را انجام دادید، به منو Backup & reset برگشته و دکمه Factory data reset که در انتها قرار دارد را بفشارید. از شما سوال پرسیده میشود که آیا از انجام اینکار اطمینان دارید؛ که شما باید تایید کنید که از انجام اینکار اطمینان دارید. بعد از آن گوشی شما دقیقا به زمانی که آنرا خریداری کرده بودید باز خواهد گشت. ضمنا اطلاعات شما بمحض اینکه اکانت گوگل خود را به دستگاه وصل کنید مجددا باز خواهد گشت.

ریست فکتوری دستگاه اندرویدی

 

قبل از انجام فکتوری ریست، اطمینان حاصل کنید که از همه چیز نسخه پشتیبان تهیه کرده اید.

آیا این راه حل‌ها برای شما کارساز بود؟ آیا برای حل مشکل وصل نشدن و کار نکردن گوگل پلی استور راه حل دیگری دارید؟ لطفا آنها را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

 • Ef گفته است:

  سلام من بازی ark survival رو بازی میکنم وقتی میرم توی بازی شروع میکنه به وصل شدن ولی اخرش خطا میده زمانو تاریخم هم درس هست
  گوشی:redmi note8pro

 • قاسم صادقی گفته است:

  جمیل را میزنم ولی بعد نوشته دستگاه شما به گوگل دسترسی پیدا نمیکند می آید وبعد یک دقیقه رمز را یکبار دیگر میخواهد آن را هم درست میزنم ولی درست نمیشود چه کنم؟

 • Zahra1996 گفته است:

  سلام
  گوشی من برای تمام اپلیکیشن های گوگل ارور کانکشن میده و اصلا با دیتای موبایلم هیچکدوم وصل نمیشن ولی با وای فای اوکی هستن.تنظیکات اتصال به دیتای همشون رو هم تک تک بررسی کردم و درست بود حتی یبار فکتوری ریست هم کردم ولی بازهم از همون اول با دیتا نمیتونم به کروم یا گوگل پلی وصل بشم.
  ممنون میشم اگه کمک کنید
  گوشی هم htc A9

 • مصطفی گفته است:

  سلام خسته نباشید من ارور (مشکل در ارتباط با سرور های گوگل)رو دریافت میکنم وقتی میخوام وارد اکانتم در گوگل استور بشم هر کاری کردم نشد لطفا راهنمایی کنین ممنون

 • 🆃🅷🆁🅴🅴🅿🅻🆄🆂 گفته است:

  سلام
  قابل توجه کاربران عزیز 🤗
  خطاب به مدیریت سایت 🤔
  واقعا جای تشکر داره که با حوصله زیاد و تک به تک تمامی آیتم های ممکن ریزو درشت و همچنین قابل فهم برای عموم کاربران ، این مطالب رو ارائه دادید!
  مشخصه که وقت میذارید و همانند دیگر سایت ها کپی و جای گذاری نیست!🤫
  به طور تصادفی و با سرچ گوگل با سایت شما آشنا شدم اما از این ببعد در لیست سایت های محبوب، جایگاه ویژه ای پیدا کردید!!😍🤩🥰
  مخلص کلام، دست مریزاد 🤠😎

  سینا

 • احسان گفته است:

  سلام وقت بخیر
  کارشناس گرامی تمام مراحلی رو ک در بالا درج فرمودید رو تست کردم اقا این مشکلی ک من دارم ن تنها برای گوگل پلیه بلکه برا همه برنامه های دیگه هم وجود داره ب عنوان مثال از مرورگر کروم اخرین اپدیتشو گرفتم سیستم نمیتونه یا نمیخواد اجراش کنه
  برا گوگل پلی هم میگه برقراری اتصال قابل اعتماد ب سرور امکان پذیر نیست ممکن است مشکل موقتی باشد (ک نیست)یا دستگاه اندروید شما برای سرویس های داده امادگی نداره!!!!!
  و گفته ک در صورت ادامه وضعیت با مرکز خدمات مشتری خود تماس بگیرید

 • امیرعلی گفته است:

  سلام من وقتی وارد گوگل پلی میشم برام میاره ورود با سیستم هر چقدر که رو اون گزینه میزنم اتفاقی نمیوفته انگار که روی هیچ گزینه ای نزده ام برای همین هست که اصلا توی گوگل پلی نمیتونم برم

  مدل گوشی: سامسونگ گلکسی j7 2016 است

  ولی برادرم که گوشی: j7 ۲۰۱۵ رو داره به سادگی در گوگل پلی ورود کزد

 • رضا قنبری گفته است:

  ممنون بابت راهنمایی خوبتون خدا خیرتون بده مشکلم حل شد.مشکلم بابت تاریخ بود که تنظیم نبود که اصلا فکرشم نمیکردم از اون باشه،دمتون گرم

 • نظر یا سوال خود را بنویسید 🤔

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  از تخفیف‌ و قیمت‌های گیفتک باخبر شوید!