اپل کارت: معرفی کارت اعتباری اپل

در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد که اپل کارت چیست و کمپانی اپل چگونه از این کارت اعتباری کسب درآمد میکند. با ما همراه باشید

اخیرا کمپانی اپل با همکاری گلدمن ساکس کارت اعتباری خود تحت عنوان اپل کارت را روانه بازار کرده است، از ویژگی هایی که اپل روی آن تاکید دارد عدم‌نیاز به پرداخت هزینه‌های اضافه است. جالب است بدانید، اهالی کوپرتینو برای خرید محصولات خود، رقمی بین ۱ تا ۳ درصد از مبلغ هزینه‌ی خرید را  به کاربر برمی‌گردانند. همین مسئله سوالی را در ذهن کاربران بوجود آورده است که کمپانی سازنده‌ی گوشی های هوشمند اپل و یکی از بزرگترین عرضه کنندگان گیفت کارت به چه شکلی از این محصول جدید کسب درآمد میکند.

شایان ذکر است اگر بعنوان یکی از کاربران اپل کارت در انتهای هر ماه بدهی خود را به‌طور کامل تسویه نکنید، مبلغی به‌عنوان بهره از حساب شما کسر خواهد شد با این وجود کارشناسان امور مالی معتقدند که دریافت این بهره توسط اپل تنها محل درآمد این کمپانی از اپل کارت نیست.

کارت اعتباری اپل

بهر‌ه‌ی دریافتی

وب‌سایت Business Insider مطلبی را منتشر کرد که در آن با برخی از کارشناسان امور مالی، به صحبت پیرامون بهره‌های دریافتی توسط اپل پرداخته است. به‌گفته‌ی این متخصصان، با اینکه اهالی کوپرتینو همیشه از دریافت بهره‌های پایین صحبت می‌کنند؛ اما میزان بهره‌ در نظر گرفته شده توسط اپل چندان هم غیرمعمول نیست.

براساس آنچه که در بخش انتهایی صفحه‌ی اختصاصی اپل کارتدر وب‌سایت اپل آمده است، میزان بهره‌ متغیر در نظر گرفته شده توسط اپل بین ۱۳.۲۴ تا ۲۴.۲۴ درصد است؛ محدوده‌ای نسبتا گسترده که البته چندان هم غیرمعمول نیست. حتی اگر اپل موفق شود تا نسبت به دیگر بانک‌ها و موسسات مالی بهره‌ی کمتری از کاربران دریافت کند؛ اما این میزان همچنان می‌تواند سود فراوانی را نصیب اهالی کوپرتینو کند.

پایین صفحه سایت اپل

جیم میلر، معاون امور بانکی و کارت‌های اعتباری در مؤسسه‌ی JD Power گفته است که بهره‌های دریافت شده از دارندگان کارت‌های اعتباری بسیار بالا است و حتی در صورت دریافت بهره‌ی کمتر، همچنان امکان کسب درآمد وجود دارد.

حداکثر میزان بهره‌ی در نظر گرفته شده توسط اپل نیز چیز دیگری نیست و این شرکت، عمدتا کاربرانی با ضریب اعتباری پایین‌تر را هدف قرار داده است؛ کاربرانی که همواره به‌خاطر استفاده از کارت اعتباری مبلغی را بدهکار هستند.

هزینه‌ی تراکنش

با این فرض که ممکن است ساکنان کوپرتینو هزینه‌ی اضافه‌ای را از کاربران خود دریافت نکنند؛ اما مانند دیگر صادرکنندگان کارت‌های اعتباری، این هزینه را از فروشندگانشان دریافت می‌کنند. خورده‌فروشی‌ها معمولا مبلغی در حدود ۲ درصد را تحت عنوان هزینه‌ی پردازش تراکنش‌ها به صادرکنندگان کارت‌های اعتباری پرداخت می‌کنند. هرچند از سویی دیگر، اپل مبلغی از هزینه‌ی خرید را به کاربران عودت می‌دهد؛ اما همین هزینه‌ی تراکنش باعث جبران شدن مبلغ عودت شده به کاربران می‌شود.

هزینه تراکنش اپل کارت

چهار راهکار برای صرفه‌جویی

کارشناسان میگویند، اپل با استفاده از چهار راهکار، بیشینه‌ سود دریافتی از کاربران را نزد خود نگه می‌دارد. ابتدا، شرکت‌های صادرکننده‌ی کارت‌های اعتباری، به‌طور معمول مبلغ زیادی را برای جذب مشتریان جدید پرداخت می‌کنند. بانک‌ها مجبور هستند تا مبالغی را به بازاریابی و تبلیغاتشان اختصاص دهند و جوایزی را هم برای جذب مشتریان جدید در نظر بگیرند. بعنوان مثال می‌توان به عدم دریافت بهره در صورت انتقال بدهی از بانکی به بانک دیگر یا اعطای امتیازات تشویقی اشاره کرد. در جهت مقابل، شرکت اپل مشتریان پلتفرم پرداخت اپل (Apple Pay) را پیش روی خود می‌بیند؛ مشتریانی که احتمالا مشتاق هستند تا از کارت اعتباری اپل استفاده کنند. با وجود این، متخصصان معتقدند که اپل امتیاز تشویقی خاصی را به دریافت‌کنندگان اپل کارت ارائه نخواهد داد.

راهکارهای اپل کارت

البته نبود شماره‌ی کارت، محدود بودن استفاده از کارت‌های فیزیکی و انگیزه‌ی کاربران برای استفاده از مبلغ عودت شده توسط اپل به‌ازای هر خرید از جمله مواردی هستند که میزان کلاه‌برداری‌های انجام شده با استفاده از اپل کارت را کاهش می‌دهند. همچنین، نباید فراموش کرد که برای پرداخت از راهکاره‌های امنی همچون فیس آی‌دی و تاچ آی‌دی استفاده می‌شود.

نکته‌ی سوم این است که هزینه‌های پشتیبانی اپل کارت هم احتمالا کمتر از رقبا است. برای پشتیبانی از کاربران اپل کارت، از ربات‌های متنی استفاده خواهد شد. ویژگی پیگیری تراکنش‌ها با کمک نقشه هم کمک می‌کند تا کاربران بدانند هر تراکنش مربوط‌ به چه مکانی است؛ همین مسئله میزان تقاضای ارسال شده برای پیگیری تراکنش‌های ناشناخته را کاهش می‌دهد. با وجود چنین امکاناتی، هزینه‌های پشتیبانی اپل کارت نسبت به دیگر رقبا کمتر خواهد بود.

درنهایت، اپل برای خرید محصولات خود، یک درصد از هزینه‌ی خرید را به کاربران پرداخت می‌کند؛ این مبلغ، کمتر از هزینه‌های تراکنشی است که توسط اپل به دیگر شرکت‌های صادرکننده‌ی کارت‌های اعتباری پرداخت می‌شود.

باتوجه‌به موارد فوق، کسب درآمد از کارت اعتباری برای اپل ساده‌تر از دیگر رقبا خواهد بود؛ چرا که این شرکت بخش بیشتری از بهره‌ی دریافتی را به‌عنوان سود نزد خود نگه می‌دارد.

باید بدانید که گیفت کارت اپل کماکان به قوت خود باقی میماند و برای خرید گیفت کارت اپل همچنان میتوانید بصورت آنلاین آنرا خریداری کنید.

نظر یا سوال خود را بنویسید 🤔

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از تخفیف‌ و قیمت‌های گیفتک باخبر شوید!